Domů > Dění v obci > Aktuality > Nařízení mimořádného opatření Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje č. 1/2020

Z důvodu zvýšeného výskytu nemoci COVID-19 na území Jihočeského kraje platí od středy 29. července 2020 mimořádné opatření, kterým Krajská hygienická stanice v Č. Budějovicích nařizuje na celém území kraje zákaz pohybu a pobytu všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), jako je respirátor, rouška apod., a to ve všech vnitřních prostorách zdravotnických zařízení včetně lékáren, ve všech vnitřních prostorách zařízení sociálních služeb, a dále ve všech veřejnosti přístupných vnitřních prostorách úřadů - toto platí i pro zaměstnance při kontaktu s veřejností a při pohybu ve vnitřních prostorách úřadů.

Pro zvýšení bezpečnosti obyvatel kraje se doporučuje nosit roušky i v místech s větší koncentrací lidí - veřejná doprava, obchody a nákupní centra, pošty apod.

Celý text nařízení mimořádného opatření  - ZDE

5. 8. Kristián