Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


Nová služba – rozesílání SMS zpráv z OÚ

Vážení spoluobčané,

chtěli bychom Vás touto cestou informovat o nově připravované službě – rozesílání SMS zpráv z obecního úřadu na Vaše mobilní telefony. V případě Vašeho zájmu o tuto službu se prosím zaregistrujte na stránkách obce v sekci Dění v obci – Odběr SMS zpráv. Pokud zde kromě povinných údajů zadáte i svůj e-mail, můžete dostávat zprávy i touto cestou.

Je také možné přihlásit se k odběru zpráv formou odeslání SMS z Vašeho telefonu na tel. č. 607 228 864 ve tvaru: příjmení, jméno a požadovaná služba (všechny SMS zprávy, zprávy obecního úřadu, sportovní události, kulturní události), příp. e-mail.

Příklad SMS: Novák Jan, zprávy obecního úřadu, sportovní události

Můžete rovněž zaslat e-mail na adresu bedrich.n@tiscali.cz - zde prosím uveďte kromě výše uvedených údajů i své telefonní číslo.

Registrací dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů (GDPR) ke shora uvedeným účelům. Tuto službu lze samozřejmě kdykoliv zrušit.

Zvažte prosím pouze, kolik členů jedné domácnosti si SMS službu zřídí, neboť za odeslání každé SMS zprávy obec samozřejmě platí.

Na stránkách obce se v sekci Dění v obci – Aktuality můžete přihlásit také k odběru novinek na Váš e-mail. V případě zájmu klikněte - ZDE.

S Vašimi dotazy nebo žádostmi o pomoc s přihlášením se prosím obracejte na Bedřicha Nehybu, tel. č. 607 228 864, příp. e-mail bedrich.n@tiscali.cz.

Obecní rozhlas budeme nadále využívat jako dosud. Bohužel v současné době není plně funkční. Jakmile to situace dovolí, pokusíme se ho v rámci možností opravit.

Pro občany, kteří nemohou využít žádnou z výše uvedených možností, nabízíme informace formou letáčků do schránky. Tuto službu si můžete domluvit na
tel. č. 721 277 230 nebo vhodit svůj požadavek i s adresou do schránky obecního úřadu. Osobní kontakt je v těchto dnech omezen.

Přejeme Vám hodně zdraví.

Obecní úřad Třebětice


Publikováno 26. 3. 2020 11:08
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Informace OÚ ohledně koronaviru - aktualizováno 1. 4. 2020

Vážení občané, vláda doporučuje seniorům nad 70 let nevycházet mimo domovy, s výjimkou návštěvy zdravotnických zařízení kvůli neodkladné zdravotní péči. Proto nabízíme pomoc při zajištění základních životních potřeb našich seniorů, včetně nákupu potravin a léků. V případě akutního požadavku na zajištění této péče volejte na tel. 721 277 230, případně pište na e-mail obec.trebetice@tiscali.cz

Vláda s účinností od 19. března 2020 schválila zákaz vycházení bez roušky nebo jiné ochrany nosu a úst. Tato povinnost se nově nevztahuje na děti do dvou let a na řidiče motorových vozidel, pokud jedou v autě sami.

Nestyďte se za ochrannou roušku, šátek, či šálu. Chráníte nejen sebe, ale i ostatní spoluobčany.

Pokud nemáte roušku k dispozici, ozvěte se na výše uvedené kontakty s informací, kolik jich potřebujete. V případě, že naopak máte volné roušky, prosíme o nabídku opět na uvedené kontakty. Děkujeme!

Mimořádné opatření, kterým vláda po vyhlášení stavu nouze omezila až na výjimky volný pobyt osob, je kvůli vývoji pandemie koronaviru v ČR prodlouženo až do 11. dubna. Ke stejnému datu byla prodloužena i všechna další dosud platná mimořádná opatření, kterými je například omezen maloobchodní prodej a prodej služeb, zakázána přítomnost veřejnosti v restauracích, omezen provoz úřadů (tyto budou otevřené pouze dva dny v týdnu pokaždé na tři hodiny a budou nabízet jen omezené služby)

Ve středu 1. dubna rozhodla vláda o prodloužení nouzového stavu o 30 dnů, tedy do 11. května! Změnu musí příští týden ještě schválit Poslanecká sněmovna.

Omezení volného pohybu osob: nově smí na veřejně dostupných místech pobývat nejvýše dvě osoby (s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání či podnikatelské činnosti a účasti na pohřbu) a musí při kontaktu s ostatními zachovávat odstup nejméně dva metry.

Od středy 25. března se doba vyhrazená pro nákupy seniorů a držitelů průkazů ZTP/P starších 50 let a jejich nezbytného doprovodu posouvá na dobu od 8.00 do 10.00 hodin, přičemž nově bude platit jen pro prodejny potravin a drogerie s prodejní plochou větší než 500 m2. V menších prodejnách tohoto sortimentu mají prodejci nařízeno, aby seniory a hendikepované osoby při prodeji upřednostnili.

Od pátku 27. března se zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách nebude vztahovat na zámečnictví či opravu, údržbu a instalaci strojů a zařízení pro domácnost. Omezeny nebudou ani myčky automobilů. Provozovatelé prodejen potravin budou povinni u vchodu zákazníkům bezplatně poskytnout jednorázové rukavice nebo jiný ochranný prostředek na ruce.

Od čtvrtka 2. dubna je povolen i provoz domácích potřeb. Musí však prodávat mj. také zdravotnické pomůcky (ochranné prostředky proti koronaviru, tj. respirátory, rukavice apod.) 

Česká pošta omezila otevírací dobu poboček maximálně do 16 hodin, víkendový provoz je zcela zrušen. Od začátku otevírací doby poboček do 9 hodin budou tyto otevřeny pouze pro seniory nad 65 let, pro držitele průkazu ZTP/P nad 50 let včetně nezbytného doprovodu a pro pracovníky pečovatelských služeb.

Došlo i ke zpřísnění podmínek pro tzv. pendlery. Mohou buď zůstat v ČR a nepracovat, nebo si najít ubytování v zahraničí a pokračovat v práci.

Informace pravidelně aktualizujeme na stránkách obce http://www.obectrebetice.cz/ a na vývěsce obecního úřadu.


Publikováno 18. 3. 2020 23:53

Praktické informace ohledně výskytu koronaviru

Koronavirus: Co potřebujete vědět?Infolinky Státního zdravotního ústavu Infolinky zdravotních pojišťoven

Nový web Ministerstva zdravotnictví ČR ke koronaviru - ZDE

Státní zdravotní ústav - ZDE

Krajská hygienická stanice Jihočeského kraje - ZDE

Oznámení České pošty: Dodávání zásilek v důsledku výskytu koronaviru - ZDE


Publikováno 17. 3. 2020 14:04

Omezení volného pohybu osob

Vláda rozhodla s účinností od 16. března 2020 od 0.00 do 24. března 2020 do 6.00 o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.

Celý text usnesení vlády najdete - ZDE


Publikováno 16. 3. 2020 16:56

Usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření

Vláda přijala další mimořádné preventivní opatření s cílem zamezit šíření nákazy koronaviru v ČR. Od soboty 14. března 2020 od 6:00 hodin do 24. března 2020 do 6:00 hodin se uzavírají veškeré obchody s výjimkou prodejen potravin, hygienického a drogistického zboží, lékáren a výdejen zdravotnických prostředků, paliv a pohonných hmot, brýlí a kontaktních čoček, výpočetní a telekomunikační techniky, spotřební elektroniky a výrobků pro domácnosti, tabákových výrobků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, novin a časopisů, služeb prádelen a čistíren a prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky.

Ve stejném období platí také zákaz přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb s výjimkou provozoven, které neslouží pro veřejnost, například zaměstnanecké stravování a stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb či vězeňských zařízení... 

Celé znění usnesení vlády najdete - ZDE


Publikováno 15. 3. 2020 10:01

Ruší se veškeré bohoslužby

Rozhodnutí biskupa Vojtěcha Cikrleho pro brněnskou diecézi v souvislosti s pandemií koronaviru COVID-19

Milé sestry, milí bratři,

vzhledem k aktuálnímu vývoji pandemie koronaviru COVID-19 a v návaznosti na nouzový stav vyhlášený vládou, vydávám toto rozhodnutí:

Od dnešního dne (čtvrtek 12. března 2020) od 14.00 hodin se až do odvolání ruší všechny (tedy nejen nedělní) bohoslužby, společné pobožnosti, duchovní obnovy, modlitební setkání a jiná shromáždění v kostelích, kaplích a jiných prostorách Římskokatolické církve na území brněnské diecéze. Kněží budou slavit mše svaté bez účasti lidu na úmysly, na které by byly slouženy veřejně.

Celý text naleznete - ZDE

Portál Mše svaté on-line přináší na jednom místě přehled katolických mší svatých, které můžete sledovat, či alespoň poslouchat prostřednictvím internetového vysílání.


Publikováno 12. 3. 2020 20:42

Koncert vážné hudby se nekoná

Vláda dnes kvůli koronaviru vyhlásila nouzový stav. Ruší se všechna divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, vzdělávací akce, a to jak veřejné, tak soukromé s účastí přesahující ve stejný čas 30 osob.

Z tohoto důvodů se ruší i koncert vážné hudby původně plánovaný na sobotu 14. března.

Děkujeme za pochopení.


Publikováno 12. 3. 2020 17:03

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR

S účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. se zakazují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření. Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných nebo soukromých osob (např. valná hromada akciové společnosti), které se konají na základě zákona.

Mimořádné opatření je vydáno v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem s označením SARS-CoV-2 v Evropě.

Celý text naleznete - ZDE


Publikováno 11. 3. 2020 16:42

Článek z Dačického zpravodaje: Předlužení

Informace, jak postupovat v případě eventuálního předlužení naleznete - ZDE


Publikováno 17. 2. 2020 19:06

Nové fotky - dětský karneval

Dětský karneval v kulturním domě 16. 2. 2020Nové fotky: dětský karneval - ZDE

Celou akci zde můžete ohodnotit buď palcem nahoru nebo naopak dolů. Dále zde můžete také vložit svůj komentář; za všechny Vaše ohlasy, názory a postřehy budeme rádi.


Publikováno 17. 2. 2020 17:27
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář


6. 4. Vendula

Zítra: Heřman, Hermína
Udrží se na jaře naše "áčko" v 1. B třídě?
a) Rozhodně ano
  
 39
b) Spíše ano
  
 17
c) Je to padesát na padesát
  
 13
d) Spíše ne
  
 10
e) Rozhodně ne
  
 25

Která maska se Vám letos líbila nejvíce? Můžete zvolit i více možností.Od 15. 2. 2020 23:43 celkem hlasů: 126

Návštěvnost stránek

200571