Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Domů > Dění v obci > Aktuality

Aktuality


Rekonstrukce chodníku u hájenek za podpory EU

Rekonstrukce chodníků u hájenek za podpory EURekonstrukce chodníků u hájenek za podpory EU


Publikováno 16. 9. 2020 10:55

Povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách

Od 10. září 2020 platí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách budov

Ministerstvo zdravotnictví reaguje na zhoršující se epidemiologickou situaci a od čtvrtka 10. září zavádí povinné nošení roušek (až na některé výjimky) v prostředcích veřejné dopravy, ve všech vnitřních prostorách budov mimo bydliště. Nařízení platí i pro školská zařízení, ve kterých se však vztahuje pouze na společné prostory těchto budov (např. chodby a toalety). Roušky jsou základním preventivním opatřením nejen v souvislosti s COVID-19, ale také v souvislosti s blížícím se obdobím respiračních onemocnění.

Celý text mimořádného opatřeni - ZDE

Tisková zpráva na webu ministerstva zdravotnictví - ZDE 


Publikováno 9. 9. 2020 19:43

Nové fotky - malování hrníčků

Malování hrníčků 6. 9. 2020Pár nových fotek: malování hrníčků - ZDE

Celou akci zde můžete ohodnotit buď palcem nahoru nebo naopak dolů. Dále zde můžete také vložit svůj komentář; za všechny Vaše názory a postřehy budeme rádi.


Publikováno 8. 9. 2020 15:05
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Charitativní sbírka od 10. do 17. 10. 2020

V týdnu od soboty 10. do soboty 17. října 2020 proběhne charitativní sbírka pro Diakonii Broumov. Níže uvedené věci lze nosit na obecní úřad v úředních hodinách účetní; popř. kdykoliv jindy po telefonické dohodě s účetní J. Zámečníkovou nebo s místostarostou P. Chalupou.

Charitativní sbírka od 10. do 17. 10. 2020


Publikováno 2. 9. 2020 19:44

Nové fotky - Loučení s prázdninami

Loučení s prázdninami na téma Harry Potter 30. 8. 2020Nové fotky: Loučení s prázdninami - ZDE

Celou akci zde můžete ohodnotit buď palcem nahoru nebo naopak dolů. Dále zde můžete také vložit svůj komentář; za všechny Vaše ohlasy, názory a postřehy budeme rádi.


Publikováno 31. 8. 2020 19:04
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nové fotky a anketa - zápas Třebětice A vs. Suchdol

Zápas 1. kola: Třebětice A - Suchdol 2:0 (0:0); odehráno 23. 8. 2020Pár fotek z utkání Třebětice A vs. Suchdol - ZDE

Nová anketa: Očekávali jste takový vstup našeho "áčka" do nové sezóny?

Kromě hlasování v anketě zde také můžete vložit svůj komentář k zápasu nebo jen ohodnotit výkon našich fotbalistů buď palcem nahoru nebo dolů.


Publikováno 25. 8. 2020 17:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Rozpis utkání FK Sokol Třebětice - podzim 2020

Zde je k dispozici rozpis utkání podzimní části sezóny 2020/21 "A" i "B" týmu a starších žáků FK Sokol Třebětice. Mladší přípravka odehraje své zápasy turnajovým způsobem ve dnech 19. září, 4. a 18. října 2020. 

Rozpis utkání (podzim 2020/21) ke stažení - ZDE


Publikováno 21. 8. 2020 20:46

Nové fotky a video - odpoledne při dechovce (Stříbrňanka)

Odpoledne při dechovce (Stříbrňanka) 16. 8. 2020Nové fotky: odpoledne při dechovce (Stříbrňanka) - ZDE

Krátký sestřih vystoupení a třebětická hymna v podání Stříbrňanky - ZDE

Celou akci zde můžete ohodnotit buď palcem nahoru nebo naopak dolů. Dále zde můžete také vložit svůj komentář; za všechny Vaše ohlasy, názory a postřehy budeme rádi.


Publikováno 17. 8. 2020 16:03
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Nové fotky - dětský den

Dětský den 11. 7. 2020Nové fotky: dětský den - ZDE

Celou akci zde můžete ohodnotit buď palcem nahoru nebo naopak dolů. Dále zde můžete také vložit svůj komentář; za všechny Vaše ohlasy, názory a postřehy budeme rádi.


Publikováno 12. 7. 2020 19:22
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Důchody - info odboru sociálních věcí

Ach ty důchody!

Každý, kdo se stane poživatelem důchodu, hledí především na výši finanční částky, kterou každý měsíc obdrží, aby mu dokázala pokrýt životní potřeby. Mnohem méně je řešena otázka, jak si nechat důchod vyplácet. Již vůbec se neřeší otázka možných nenadálých problémů s jeho přebíráním.

I když postupně přibývá důchodců (důchodcem je zde myšlen kdokoli, kdo pobírá jakýkoli důchod – starobní, invalidní, vdovský/vdovecký nebo sirotčí), kteří si svůj důchod nechávají zasílat na bankovní účet, stále převažuje výplata důchodu prostřednictvím České pošty. Je to logické vzhledem k tomu, že převážnou část současných důchodců tvoří osoby, které nebyly zvyklé používat bezhotovostní finanční transakce. Pro osoby různým způsobem indisponované je pohodlné, pokud jim důchod donesou poštovní doručovatelé až domů.

A právě výplata důchodu prostřednictvím České pošty se nyní stále více ukazuje jako problematická, pokud je důchodce dlouhodobě hospitalizován, či z jiných důvodů nemůže důchod přebírat. Během pandemie Covid 19 některá zdravotnická zařízení nepřebírala žádné zásilky ani důchody. Nebylo tedy možné si nechat důchod doslat do příslušného zdravotnického zařízení (což byla obvyklá praxe minulých let). Po dobu nouzového stavu bylo sice možné důchod vyzvednout na základě plné moci, nyní již to možné není. Některá zdravotnická zařízení však nadále odmítají důchody přijímat.

Pokud si důchodce nepřebere několik důchodů, dochází k zastavení jeho výplaty a je poměrně složité ji obnovit. Problém s přebíráním důchodu je možné řešit ustanovením zvláštního příjemce důchodu. Jak v Dačicích, tak v okolních obcích aktuálně pozorujeme nárůst takovýchto žádostí. Ustanovení zvláštního příjemce důchodu není otázkou několika málo dnů, pokud se mají dodržet všechny legislativní kroky. O ustanovení zvláštního příjemce důchodu rozhodují obecní úřady podle trvalého pobytu důchodce.

Každá změna, týkající se výplaty důchodu, je během na dlouhou trať (obvykle přibližně 3 měsíce). Než se vyřídí vše potřebné, důchod někde je, nikdo k němu nemůže a není z čeho platit důchodcovy výlohy. Rodina (pokud funguje) pak místo návštěv u hospitalizovaného důchodce běhá po úřadech a řeší, jak se dostat k důchodu.

Tyto problémy odpadají, pokud je důchod zasílán na účet. Z účtu lze zadat trvalé příkazy například k úhradě nákladů na bydlení, případně dalších důležitých plateb. V dobře fungujících rodinách, kde panuje vzájemná důvěra, lze někomu z rodiny udělit dispoziční práva k účtu právě pro ty případy, kdy sám důchodce není schopen s účtem nakládat. Pokud si nyní říkáte, že by Vás mohla rodina tímto způsobem obírat o zasloužený důchod, věřte, že pokud chce někdo někoho o důchod skutečně obírat, učiní to jak z účtu, tak z peněženky.

V souvislosti s rušením bankovních poboček v Dačicích a okolí se na nás obracejí důchodci, kteří požadují změnu výplaty důchodu z účtu na Českou poštu. Vzhledem k výše uvedenému doporučujeme důkladně zvážit, zda je to rozumný krok.

Jsou samozřejmě lidé, kteří nikoho nemají, nebo v rodině nepanují dobré vztahy, těm lze pomoci pouze činností našeho odboru. Pokud však rodina funguje, lze mnoha nepříjemným situacím předejít včasným přemýšlením o budoucnosti a upravit své záležitosti včas při zvážení všech rizik. To se týká obecně nás všech, konkrétně ty důchody nás nyní v naší praxi nejvíce trápí.

Irena Vašíčková
odbor sociálních věcí


Publikováno 11. 7. 2020 14:15


20. 9. Oleg

Zítra: Matouš

Očekávali jste takový vstup našeho "áčka" do nové sezóny?Od 25. 8. 2020 17:32 celkem hlasů: 11

Návštěvnost stránek

214684